про нас

Громадська організація 

,, БЕРЕГИНЯ,, - український хоровий колектив, зареєстрований як  Товариство трудової міграції українців в ЧР  у січні 2008 року.

 Колектив  згуртувався в травні 2005 року  на основі церковного хору при катедральному храмі св. Климента , що знаходиться на вул. Карловій в м. Прага. Щонеділі о 8.30  хор співає на українській літургії - супровожує   Богослужбу , яка збирає дуже багато українських заробітчан, що ідуть до храму  за духовною поживою а також зустрітись та поспілкуватись із родичами та знайомими , друзями та співвітчизниками . Українці – віруючий народ , а тому, в чужині, далеко за межами своєї Батьківщини, віра, напевно, була і надалі залишається тим головним, що зближувало та поєднувало українців як першої так  і сьогоденної, четвертої хвилі мігрантів. Саме церква дала поштовх для створення українського хору.Тут слід відзначити підтримку  українського священика о. Василя Сливоцького, котрий допомагав та сприяв з підготовкою приміщення для  проведення регулярних  занять колективу.

 Виявивши у собі більший потенціал, та  здобувши досвід , колектив  розширив поле своєї діяльності : організовує та проводить культурні акції а також приймає активну участь у міроприємствах, масових заходах, українських вечорах, концертах.

  ,,БЕРЕГИНЯ,,    має свою публіку, яка  підтримує  і додає наснаги на концертах  та з нетерпінням чекає творчих новинок. Проте є заодно і досить вимогливою до рівня виконавства. Усвідомлюючи це, учасники колективу постійно вдосконалюють виконавський рівень,регулярно відвідують репетиції,старанно готуються до виступів , організації, підготовки та проведення акцій.

 Кожен виступ приносить колективу незабутні враження та досвід.

 Попри усі труднощі, пов´язані зі щоденною нелегкою працею  а також  організацією вирішення різних побутових питань ( оформлення документів щодо легального перебування і працевлаштування в ЧР, продовження віз , тощо)  учасники нашого колективу відповідально ставляться до спільної справи. Нашою метою ( як і усіх мігрантів – українців у Канаді, США, Португаліїї, Іспанії, Італії, Польщі, Словаччини  і т.д. ) є :  пропагування народної пісні, народних традицій, духовності, збереження української культури, самобутності в цілому далеко за межами своєї Батьківщини. Разом з тим ми зацікавлені  у вивченні та зближенні з іншими культурами.

 А  девізом  для нас стали слова  українського поета  Тараса Шевченка  :  ,, І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь... ,, 

Ірина Дмитраш – керівник колективу.

переклад

ФОТО архів

ВІДЕО архів